Údaje publikované Alzheimerovou asociací jsou poměrně znepokojivé. Dnes je v západním světě postižen touto nemocí každý 60. člověk. V roce 2050 se odhaduje, že to bude každý 20. člověk. Jedná se o šestou nejčastější příčinu úmrtí. Zabíjí více lidí než rakovina prostaty a rakovina prsu dohromady.
Na Slovensku onemocní Alzheimerovou chorobou jeden člověk zhruba každou hodinu. Samozřejmě jde o statistický průměr, neboť rozvoj této choroby trvá obvykle několik let.
Budete jednou i vy jedním z nich?
Při takto hrozivých statistikách není žádným divem, že lidé se snaží udělat cokoli, aby se tomuto onemocnění vyhnuli.
Zde je třeba poznamenat, že Alzheimerová choroba je jen jednou z příčin demence. Někteří lidé tyto dva pojmy dokonce používají jako synonyma. Ve skutečnosti však Alzheimerová choroba odpovídá za 50% až 70% případů demence.
Takové nesprávné používání pojmů zamlžuje jeden velmi důležitý fakt, a to, že příčina demence se může maskovat za něco, co se vydává za zdraví prospěšné.
Konkrétně jde o některé léky na předpis a vakcíny.
I výše zmíněná Alzheimerová asociace je ve značné míře sponzorována farmaceutickým průmyslem. Je proto logické, že budou mít zájem na tom, aby veškerá demence se připisovala Alzheimerově chorobě a ne jiným faktorům.
Důvodem je samozřejmě zájem o zisk z pravidelně předepisovaných léky, které kontrolují její příznaky. Dále se snaží snižovat stigma, které se pojí s tímto onemocněním a také vyvolat zdání, že demenci nelze předejít, a že je s pomocí jejich léků zvládnutelná.
Většina lidí, kteří pracují pro podobné organizace a nadace, jsou lidé s dobrými úmysly, kteří chtějí pacientům skutečně pomáhat. Jen si neuvědomují jejich propojení na farmaceutický průmysl.
Nad demencí máte mnohem více kontroly než vám chtějí namluvit
Není vůbec žádná náhoda, že případy demence začaly prudce narůstat poté, co se u dětí i dospělých zvyšoval počet očkování.
U dospělých se jedná hlavně o každoroční očkování proti chřipce. Svou roli zde však hrají také léky na předpis, hlavně ty na nervy, úzkost či depresi. Tedy léky, které ovlivňují nervový systém člověka.
Tento závěr potvrzují i zprávy z Harvardské univerzity, podle nichž jsou léky častou příčinou mentálního útlumu.
S věkem totiž naše játra ztrácí schopnost zpracovávat a odbourávat léky, které užíváme. Ledviny je také nedokážou z těla odstraňovat tak rychle, jako v mladším věku.
Výsledkem je, že se léky začínají v těle akumulovat. Nejhorší situace je u těch, kteří současně užívají více druhů léků.
Na seznamu léků způsobujících demenci na nacházejí následující:
antidepresiva
léky proti úzkosti
sedativa
léky proti srážlivosti krve – respektive léky na ředění krve
kortikosteroidy
narkotika
antihistaminy
léky na srdce a kardiovaskulární systém
Jedná se o velmi širokou paletu léků. Mnozí starší lidé přitom užívají více kategorií léků současně. Raději si nyní jděte zkontrolovat vaši skříňku s léky a zjistěte, jestli se vás to náhodou také netýká.
Co zjistili studie
Studie publikovaná v žurnálu JAMA Internal Medicinedala do souvisu často předepisovány anticholinergní léky s rozvojem demence. Podle autorů studie, pacienti, kteří užívali tyto léky více než 3 roky, měli až o 54% vyšší riziko rozvoje tohoto onemocnění.
Vakcíny jsou další druh léčiv zodpovědných za vyvolávání symptomů, které si lékaři pletou s demencí.
Dnes prudce roste počet čtyřicátníků, kteří jsou diagnostikováni na demenci. Experti se domnívají, že příčinou jsou hlavně environmentální faktory.
Kdysi se v dětských vakcínách používal thiomersal obsahující rtuť. Bylo tomu tak až do roku 2001 a iv současnosti stále zůstává v některých vakcínách pro dospělé, včetně chřipkových vakcín.
Studie publikovaná v Journal of Alzheimer’s Diseasezjistila, že vystavení těla rtuti v něm vyvolává mnohé změny, které připomínají příznaky pacientů s Alzheimerovou chorobou. Jde hlavně o narušené kognitivní funkce, zhoršenou paměť a zmatení.
https://domacaliecba.sk/8-prirodnych-sposobov-na-zlepsenie-kratkodobej-pamati/
Výzkumník Richard Deth k tomu uvádí:
„Rtuť je jednoznačně faktor, který přispívá k neurologickým zdravotním problémům.
Je známo, že jejich výskyt se přímo úměrně zvyšuje vystavení rtuti. Tyto dvě věci jsou spolu úzce propojeny.“
Další častá problémová látka ve vakcínách je hliník, který se také pojí se vznikem demence.
Závěr
Jedná se zde o důmyslný systém, jak udržet v chodu stroj na peníze pro farmaceutický průmysl.
Nejprve přesvědčíte lidi, že potřebují léky a očkování. Ty následně vyvolají mnohé vedlejší účinky, na které budete potřebovat další léky, abyste je potlačili.
No a nejlépe na tom celém je jedná věc. Jelikož se jedná o mentální útlum, je pak malá pravděpodobnost, že si dotčení lidé uvědomí, o co se zde ve skutečnosti jedná.