Vzhledem k tomu, že lidé se začínají „probouzet“ na skutečnost, že jsou krmení „krmivem pro dobytek“ získaným z hmyzu, mluvčí globalistů zahájili další kampaň dezinformací pro obyvatelstvo.
Nejprve říkali, že prý potrava z hmyzu, která se odedávna používá jako potrava pro domácí zvířata, je zdravá i pro lidi, výživná a bohatá na bílkoviny. Když se však odhalilo poškození, které chitin způsobuje organismu lidí, přešli na novou taktiku a začali tvrdit, že prý chitin v larvách hmyzu není a je jen ve schránkách dospělých jedinců. Ale toto nejnovější lež se dá snadno vyvrátit.
Informuje o tom vědecká publikace: „CHITIN A CHITOSAN Z LARVÍ HERMETIAILLUCENS: ZÍSKÁVÁNÍ, VLASTNOSTI A PERSPEKTIVY POUŽITÍ“ z časopisu „Ekonomika výstavby a environmentálního managementu,“ rok 2022. A toto je napsáno v anotaci k tomuto dílu: „ struktuře, chemickém složení a vlastnostech chitinu a chitosanu obsažených v krunýřích krabů, krevet, humrů, kutikul švábů, lastur motýlů, buněčných stěnách kvasinek a pod.
Vzhledem k výjimečným vlastnostem chitinu a chitosanu (biokompatibilita, biologická odbouratelnost, netoxicita) našli uplatnění v mnoha odvětvích zemědělství, medicíny a jiných oblastí výroby, perspektivní je získávání chitinu z larev a larviček Hermetia illucens, které se rychle rozvíjejí a zvětšují svou živou hmotu. Jsou popsány stávající metody izolace chitinu z původních surovin pomocí chemických činidel, enzymů, mikrobiální fermentace pomocí mikrovlnného a ultrazvukového záření, elektrochemických metod atp.
Na rozdrcené larvy mouchy Hermetia illucens byla navržena chemická metoda, metoda využívající enzymatické reakce a mikrobiologickou fermentaci. Na základě údajů prezentovaných v článku byly vyvozeny závěry o potřebě vytvoření efektivních metod získávání chitinu z biomateriálu larev mušek Hermetia illucens k použití při výrobě probiotik a jiných biologicky aktivních léčiv.“
https://cyberleninka.ru/article/n/hitin-i-hitozan-iz-lichinok-hermetiaillucens-poluchenie-svoystva-i-per%20spektivy-ispolzovaniya/viewer
V této práci se mluví hlavně o krmivu pro zvířata a jak vidíme, chitin je přítomen v larvách hmyzu. Hmyz obsahuje chitin, který naše střeva nedokážou zpracovat. Ale chitin je velmi chutný polysacharid pro rakovinu, parazity, plísně a téměř vše, co způsobuje nemoci. Chitin je součástí jeho konstrukce. Obsahují také metamorfní steroidy, zejména ekdysteron. Toto není potrava pro savce. Bezpečně zpracovat potravu hmyzu dokáží pouze ptáci a plazi. Trávicí systém ptáků a plazů je zcela odlišný od traktu savců.
Hmyz obsahuje chitin, což je polymer, jeho hromadění v těle, nezbytné při aktivní konzumaci hmyzu, je škodlivé: chitin se hromadí v plicích nebo střevech, aktivuje imunitní buňky, což může v konečném důsledku způsobit rakovinu nebo vést k zánětlivým a respiračním onemocněním.
Lidské tělo není navrženo tak, aby zpracovávalo pravidelně chitin, a proto má jeho používání škodlivé následky. Ale kromě chitinu je pro organismus nebezpečné i jídlo z hmyzu. Jezení hmyzu je nebezpečné, protože může vést k šíření parazitů, protože hmyz je jejich přirozeným přenašečem. Například cvrčci a švábi jsou nositeli červů Strunovce (nematomorpha), které způsobují různé nemoci.
Cvrčci mohou přenášet parazity jako salmonela a E. coli, které způsobují nejrůznější nemoci a mohou
být smrtelné. Mouční červi jsou nositeli i mnoha parazitů (například tasemnice potkané), protože se živí zdechlinami. V současnosti jsou nemoci způsobené tímto parazitem vzácné, protože jeho požití je náhodné, ale pokud se pravidelně konzumují například mouční červi, infekce se může stát samozřejmostí.
Biosféraklub
Napsat komentář
Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.