Kokosový olej je skutečně nedoceněnou položkou a měl by být vždy po ruce. Nabízí nejen výrazné zdravotní výhody, ale může být také využit v řadě aplikací pro přežití. Zde je několik způsobů, jak můžete kokosový olej využít v běžném životě, může být použit pro vaření a pečení

Protože má nasycené tuky, které zůstávají stabilní i při vysokých teplotách, je kokosový olej užitečný jak pro vaření, tak pro pečení. Ve své pevné formě může sloužit jako pohodlná alternativa másla. Můžete dokonce přidat několik kapek kokosového oleje do vašeho oblíbeného koktejlu nebo smoothie, abyste zvýšili příjem zdravých tuků a podpořili váš zdravý mozek, srdce, imunitu a trávicí funkce. Kromě toho může být kokosový olej použit pro dochucení vašeho nádobí a kondici vašeho dřevěného nádobí.

Může být použit pro hydrataci vaší pokožky

Díky svým přirozeným hydratačním vlastnostem, existuje mnoho způsobů, jak může být kokosový olej použit pro podporu zdravé, zářící pokožky. Můžete nanést trochu rozpuštěného kokosového oleje, který pomůže hydratovat suchou a popraskanou pokožku a udržet ji hladkou a hebkou. Kokosový olej má také přirozené zklidňující vlastnosti, které mohou pomoci zmírnit drobné, občasné svědění pokožky, vyrážky a drobná štípnutí od hmyzu. Můžete jej dokonce aplikovat lokálně, aby přirozeně zklidnil drobné spáleniny od sluníčka, nebo jej krouživými pohyby vmasírovat na pohmožděnou pokožku, a podpořit tak přirozený proces hojení a prokrvení pokožky. Kokosový olej lze navíc použít jako užitečný nosný olej nebo jako přísadu do domácích balzámů a mastí.

Lze jej použít k hydrataci vlasů

Přirozené hydratační vlastnosti kokosového oleje se neomezují pouze na pokožku, ale zasahují i do vlasů. Je přirozeně bohatý na zdravé tuky, které mohou pomoci hydratovat vlasy a udržet je lesklé a zdravě vypadající. Roztavený kokosový olej můžete použít jako DIY masku na vlasy nebo kondicionér. Chcete-li použít kokosový olej jako masku na vlasy, jednoduše jej vmasírujte do pokožky hlavy a kořínků a nechte působit hodinu, než jej smyjete. Chcete-li ho použít jako přírodní vlasový kondicionér, jednoduše ho smíchejte s několika kapkami levandulového esenciálního oleje a naneste na vlasy po umytí šamponem. Vzhledem k tomu, že má mazací vlastnosti, může kokosový olej také pomoci zkrotit kudrnaté vlasy. Aplikace teplého kokosového oleje na pokožku hlavy a jeho ponechání v pokožce asi 15 minut může navíc pomoci zabít vši v nouzi. (Související: Přírodní hojení: Survival uses for coconut oil.)

Kokosový olej nejvyšší kvality: 

https://bewit.love/produkt/bio-kokosovy-olej?i=l2t6m4v72iqrsyv

Lidské poznání je pod útokem! Vlády a mocné korporace používají cenzuru, aby vyhladily vědomostní základnu lidstva o výživě, bylinkách, soběstačnosti, přirozené imunitě, produkci potravin, připravenosti a mnoha dalších věcech. Uchováváme lidské poznání pomocí technologie AI a zároveň budujeme infrastrukturu lidské svobody. Využijte naši decentralizovanou, blockchain-based, necenzurovatelnou platformu pro svobodu slova na Brighteon.io. Prozkoumejte naše bezplatné, ke stažení generativní nástroje AI na Brighteon.AI. Podpořte naše úsilí o vybudování infrastruktury lidské svobody nakupováním na HealthRangerStore.com, kde najdete laboratorně testované, certifikované organické potraviny bez GMO a nutriční roztoky.

Může podpořit optimální zdraví ústní dutiny

Jako jeden z nejčastěji používaných olejů pro tahání oleje se kokosový olej může dostat do malých štěrbin v ústech, aby jemně vyčistil vaše zuby a dásně a podpořil zdravou funkci ústní dutiny. Kokosový olej lze použít nejen k hydrataci popraskaných rtů, ale také k uklidnění občasných bolestí nebo škrábání v krku.

Může pomoci zabránit tělesnému zápachu

Pokud při SHTF nemáte přístup k deodorantu, můžete si vyrobit vlastní domácí deodorant z kokosového oleje smícháním trochy kokosového oleje, jedlé sody a buď kukuřičného škrobu nebo arrowrootového prášku.

Dokáže odstranit rez z čepelí nožů

Jen trocha kokosového oleje může výrazně pomoci při obnově rezavých čepelí nožů. Jednoduše naneste na čepel nože silnou vrstvu kokosového oleje a nechte ji hodinu nebo dvě sedět, než zbytky setřete hadříkem. Tento proces opakujte podle potřeby, dokud není čepel nože vhodně zrezivělá.

Organický kokosový olej je velmi užitečnou položkou připravenosti, která si zaslouží místo ve vaší zásobě pro přežití

Organický kokosový olej je více než jednoduchá kulinářská ingredience neuvěřitelně užitečnou a všestrannou položkou pro přežití, bez které by nechtěl být žádný předškolitel. Je napěchován zdravými mastnými kyselinami se středním řetězcem, které mohou podporovat zdravou energetickou hladinu, stejně jako dalšími prospěšnými sloučeninami a živinami, které mohou podpořit vaše optimální zdraví.

https://www.naturalnews.com/2024-06-14-survival-item-organic-coconut-oil-tops-list.html