Rex Newnham zjistil zajímavou věc. Existují oblasti, kde je vysoký výskyt revmatismu a jiné, kde je jeho výskyt nízký.

Rex pracoval v šedesátých letech ve výzkumu půdy a rostlin v Perthu, v západní Austrálii. Díky tomu věděl, že metabolismus vápníku v rostlinách podporuje bór. A protože v té době začal sám trpět artritidou, začal uvažovat: “Když bór pomáhá zpracovat vápník rostlinám – možná by mohl pomoci i mně?” Rozhodl se, že to vyzkouší. Začal brát 30mg boraxu denně a do tří týdnů byly všechny otoky, ztuhlost a bolesti pryč.

Oznámil svůj objev zdravotním autoritám, avšak ty nereagovaly. Lékařská věda dodnes tvrdí, že neznají příčinu vzniku osteoporózy, revmatizmu a artritidy. Nicméně, někteří lidé byli nadšeni jeho zkušeností a chtěli po Rexovi recept. Rex začal lidem pomáhat. Začal vyrábět pilulky s přesně, účinně a bezpečně dávkovaným boraxem. Výsledky byly úžasné a zprávy se šířily od úst k ústům takovou rychlostí, že do pěti let prodával 10 000 balení pilulek měsíčně. To už přestal zvládat podomácku, a proto se spojil s jednou farmaceutickou firmou, aby výrobu převzala a uvedla na trh ona. Odpověděli mu, že nemají zájem, protože by borax konkuroval jejich podstatně dražším přípravkům a omezoval jejich příjem a hlavně jejich zisky.

.Rex tedy musel pokračovat dál sám. Nicméně brzy po tom se v Austrálii objevil náhle nový zákon, který vyhlásil bór a jeho sloučeninu za jed, a to v jakékoliv koncentraci. Vládní zdravotní komise pak udělila Rexovi pokutu za prodej jedu, což efektivně zastavilo šíření jeho léku na osteoporózu a revma. Nikdo vám neřekne, že kyselina boritá byla dříve bohatě užívána jako konzervační činidlo v potravinách, protože efektivně zabraňuje vzniku plísní. Jenomže tím dostáváte do těla potřebný bór a nedostali byste osteoporózu, revma nebo artritidu. Tak byl zařízen zákaz používání kyseliny borité v potravinách.

https://celostnivzdelavani.cz/rex-newnham